“خط و نشان رهبر” و بازداشت تعدادی از هنرمندان

دنبال پخش مستند خط و نشان رهبر، چند نفر به اتهام همکاری با بی بی سی بازداشت شدند.

پایگاه اطلاع رسانی باشگاه خبرنگاران جوان نزدیک به صدا و سیما در خبری که ساعتی پیش مخابره کرد، مدعی شد " عناصر مزدبگیر شبکه دولتی انگلیس" در مکانهای مختلف دستگیر و مراحل تحويل آنها به دستگاههاي مسوول هم اكنون در جريان است.


این گزارش می افزاید: به فاصله 48 ساعت پس از انتشار خبر شناسايي شبکه گسترده ای از عناصر همكار بي بي سي فارسي در تهران يك منبع آگاه كسب اطلاع كرد: ساعتي پيش چند همكار بي بي سي فارسي در مكان هاي مختلف دستگير شدند و مراحل تحويل آنها به دستگاههاي مسوول هم اكنون در جريان است.

بر اساس اين گزارش اين افراد عضو شبكه تامين منافع بي بي سي در تهران و تامین کننده اطلاعات، فیلم، خبر، و گزارش پنهاني با محوريت سياه نمايي در مورد ايران و ملت ايران از محیط های مختلف برای بی بی سی فارسی بودند.


دو روز پیش باشگاه خبری روزنامه نگاران جوان در رابطه با شناسایی تعدادی از هنرمندان همکار بی بی سی نوشته بود: برای اقدامات ضد ایرانی این شبکه که در پوشش همکاری با بی بی سی عملا نیازمندیهای سرویس جاسوسی انگلیس را تامین می کرد پول های کلانی به عنوان دستمزد و... به افراد پرداخت شده است و انگیزه ضد ملی و ایرانی سر شبکه ها و همکاران این شبکه نیز مشهود است.


بدنبال درج این خبر بی بی سی با انتشار خبر به نقل از ایرنا نوشت: در حالیکه با استناد به اساسنامه و خط مشی اعلام شده بی بی سی، این سازمان در بریتانیا یک موسسه خبررسانی مستقل از دولت برای تهیه و انتشار بیطرفانه اخبار داخلی و بین المللی محسوب می شود، مقامات جمهوری اسلامی بی بی سی و شماری دیگر از رسانه های خبری بین المللی را عوامل دولت های منتقد جمهوری اسلامی دانسته و به انعکاس یکسویه دیدگاه منتقدان و گاه حتی سازماندهی تظاهرات اعتراضی متهم کرده اند. در مقابل، بی بی سی از رویکرد مقامات و شخصیت های دولتی در جمهوری اسلامی ابراز ناخرسندی کرده و گفته است که آنان معمولا از ارتباط و مصاحبه با این شبکه خودداری می ورزند و در نتیجه، کسب و انعکاس مستقیم دیدگاه هایشان میسر نمی شود.


در همین حال گفته می شود در پی برنامه ریزی برای پخش مستندی در مورد آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی از شبکه بی بی سی فارسی این افراد دستگیر شده اند.

این در حالی است که با تدابیر فنی صورت گرفته توسط واحدهای جنگ الکترونیک نیروهای نظامی همزمان دسترسی به این شبکه ماهواره ای بر روی ماهواره های یوتل ست – عرب ست و هاتبرد از شب گذشته در ایران غیر ممکن شده است.

اخبار رسیده حاکی است لحظاتی بعد نیز پخش ماهواره بی بی سی در سه ماهواره که ایران را پوشش می دادند قطع شد در حالیکه در ماهواره عربست شبکه رادیویی صدای امریکا همچنان در طول موجی متفاوت با بی بی سی قابل در یافت است. اما در ماهواره یوتل ست کلیه کانالهای هم موج با بی بی سی نظیر شبکه تلویزیونی رسا نیز قطع شده اند.

این مستند مروری بر زندگی سیاسی رهبرجمهوری اسلامی و شیوه های حکومتداری وی دارد. در این مستند همچنین به چگونگی از سر راه برداشتن رقیبان آقای خامنه ای اشاره شده است.یکشنبه 27 شهریور 3:15 نهضت سبز

۱ نظر:

amirmohsen گفت...

زنده باد آزادی مطلق بیان
هنرمندان دستگیر شده را آزاد کنید